Otázky a odpovědi

Účelem tohoto oddílu našich stránek je poskytnout Vám "první pomoc" v případě, že Váš kotel netopí.
Vzhledem k velkému počtu telefonátů s přibližně stejným řešením jsme se rozhodli část rad přenést i sem.

1. TLAK

Pro provoz většiny kotlů je podstatný tlak vody v optopném systému - kotli. Moderní zařízení mají zabudovanou ochranu, která, pokud je tlak nižší než 1 bar, nedovolí kotli provoz, aby nedošlo k jeho poškození, či zničení. V první řadě tedy zkontrolujte ma manometru (tlakoměru), je-li tlak v otopném systému vyšší, než 1 bar. Pokud není, dopusťte vodu to systému tak, aby ve studeném stavu byl tlak vyšší, nebo roven 1,5 baru. Manometr byste měli nalézt na kotli. Vzhledem k množtí typů kotlů zde není možno uvést, jak na konkrétním zařízení vodu dopustit, podívejte se tedy laskavě do návodu k obsluze Vašeho kotle.
Po případném dopuštění vody na požadovaný tlak se kotel buď aktivuje sám, nebo je třeba kotel "VYRESETOVAT". K tomu slouží buď samostatné tlačítko, nebo jde o speciální polohu některého z funkčních přepínačů kotle - opět je třeba se podívat do návodu k obsluze.
POZOR, reset kotle není kotel "vytáhnout" ze zásuvky a pak jej zastrčit zpět, to většinou nepomůže,

2. ROZDVOJKY, "ZLODĚJKY" V ZÁSUVKÁCH

Váš kotel by měl mít samostatnou zásuvku, která je samostatně odjištěná v rozvaděči. Pokud kotel zapojíte do rozdvojky, či prodlužovacího přívodu, může se stát, že odmítá "zapálit". Toto není chyba kotle, ale běžné chování, protože přívod fáze ze zásuvky není zapojen tam, kam má a kotel neví, jak se chovat.
Je třeba zkusit zapojit kotel do samostané zásuvky, maximálně například přes přijímač bezdrátoého termostatu. Dále doporučujeme vyzkoušet, zda jde do zásuvky proud, například pomocí fému na vlasy, či stolní lampičky, kotel zapojit a zkusit jej vyresetovat.